Kopalnia Podgórze

Kopalnia Podgórze w Kowarach jest największą kopalnią uranu na terenie Kowar oraz drugą co do wielkości wydobycia rudy uranu w Polsce. Wyrobiska Kopalni powstały w latach 50-tych XX wieku, natomiast eksploatacja trwała aż do 1958 roku.
Zwiedzając Kopalnię Podgórze, poznają Państwo pasjonującą historię kowarskiego górnictwa, sięgającą początków XII w, specyfikę pracy górników, techniki eksploatacji podziemnych złóż uranu oraz tajną działalność Zakładów Przemysłowych R-1. Podziemia to miejsce, w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Państwu przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. Zasięgnięto tu do tradycji, faktów z przeszłości i opowieści naszych dziadków.


Kopalnia oferuje trzy rodzaje tras:
1. Trasa Turystyczna - Podziemna trasa turystyczna w pierwszym etapie uruchomienia liczy około 1600 metrów. Można zwiedzać z dziećmi – bez ograniczeń wiekowych, z psami i innymi zwierzętami.
2. Trasa ekstremalna - Po zwiedzeniu Trasy Turystycznej, grupa udaje się na wyższy poziom Kopalni – do sztolni nr 19 na zwiedzanie trasy ekstremalnej. Jest to surowa, oczyszczona trasa pozwalająca na poznanie specyfiki pracy pod ziemią. Taka forma zwiedzania pozwala naszym gościom odkryć tajemnicze zakamarki Kopalni Podgórze. Zwiedzanie trasy ekstremalnej wymaga wcześniejszej rezerwacji. Jest dostępne od 16 roku życia. 
3. Trasa nurkowa  - Trasa Nurkowa obejmuje ponad 20 km zalanych wyrobisk „Kopalni Podgórze”. Wejście do nurkowiska dostępne jest z poziomu trasy turystycznej, a umożliwia to nieczynny szyb górniczy o głębokości 244 m – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 17.05.2019 08:46

Chętnie wybrałabym, się do Kopalni Podgórze. Mieszkam w niedalekiej okolicy i czasem w weekendy gdy dziecko się nudzi wyruszamy na jakąś wycieczkę, dlatego szukałam inspiracji na najbliższe dni. Być może właśnie tam pojedziemy.

Dodaj komentarz