Park Fauny i Flory Słodkowodnej

Park Fauny i Flory Słodkowodnej to miejsce o niezaprzeczalnych walorach edukacyjnych, gdzie uważne i otwarte dzieci, mogą "połknąć haczyk" przyrodniczej pasji. Na specjalnie przygotowanym dnie wysuszonego stawu, czeka kilkadziesiąt realistycznych modeli zwierząt, występujących w pobliżu słodkowodnych obszarów.

Najwięcej miejsca poświęcono rzecz jasna rybom (jest tu pstrąg, szczupak czy karp), nie zabrakło też licznych owadów i pająków, a także płazów i gadów. Drapieżniki i roślinożercy, zwierzęta pływające, latające, pełzające, skaczące i kroczące – co kto lubi.

Każdy okaz wykonano z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Dzięki znacznemu powiększeniu można dostrzec charakterystyczne dla poszczególnych gatunków elementy ubarwienia czy części ciała. Przy każdym modelu stoi tabliczka z wyczerpującymi informacjami o prezentowanym zwierzęciu. Dodatkowo, o każdym z nich może co nieco opowiedzieć pracownik kompleksu.

Park Ryb znajduje się na terenie mysłakowickiej restauracji Siedlisko Pstrąga. Po cennej lekcji, warto też oddać się rekreacyjnemu wędkowaniu na dwóch łowiskach i zamówić jedno z pysznych dań Siedliska Pstrąga. Wokół stawów również można dostrzec zwierzęce makiety. Wizyta tutaj może być świetnym sposobem, by zainteresować dzieci bogactwem świata przyrody.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 31.05.2019 11:05

Ciekawe miejsce to Siedlisko Pstrąga, byliśmy na rodzinnym wypadzie ostatnio i bardzo nam smakowało.

Dodaj komentarz