Park Miniatur Budowle Świata

Park Miniatur Budowle Świata to nie lada gratka dla wszystkich podróżników z sentymentem wspominających odwiedzone zabytki w przeróżnych zakątkach świata oraz dla tych, którzy chcieliby je dopiero zobaczyć. Wystawa mieści się w Mysłakowicach, nieopodal Jeleniej Góry i Karpacza. Przedstawione 28 modeli ukazuje budowle z pięciu kontynentów, zarówno te wciąż istniejące, jak i te już zburzone. Wszystkie z nich zostały jednak zaprezentowane, jak w czasach swojej świetności. Modele stworzono w skalach 1:25, 1:50 lub 1:100.

Artyści tworzący makiety, w swoich pracach nie pominęli nawet najdrobniejszych szczegółów i zdobień, opierając się o plany budowli, dokumentacje techniczne i fotografie rzeczywistych obiektów, co sprawia wrażenie idealnego pomniejszenia, doskonale znanych wszystkim zabytków.

Skrupulatnie wykonane zostały takie ikony architektury jak na przykład Partenon, Chiński Mur, Biały Dom, Tower Bridge, Wieża Eiffla, Tadż Mahal, Statua Wolności czy Big Ben. Paradoksalnie, tak małe twory jak miniatury wywierają na zwiedzających gigantyczne wrażenie. W dodatku, można poznać krótką historię każdego z zabytków, ponieważ przy każdej miniaturze umieszczono stosowne informacje.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 24.07.2019 08:51

Wow chyba muszę się tam wybrać z synkiem, on lubi tego typu atrakcje a daleko nie mamy. W sam raz na weekend. Taki Park miniatur może być niezłą lekcją geografii dla najmłodszych.

Dodaj komentarz