Park Miniatur Budowle Świata

Park Miniatur Budowle Świata to nie lada gratka dla wszystkich podróżników z sentymentem wspominających odwiedzone zabytki w przeróżnych zakątkach świata oraz dla tych, którzy chcieliby je dopiero zobaczyć. Wystawa mieści się w Mysłakowicach, nieopodal Jeleniej Góry i Karpacza. Przedstawione 28 modeli ukazuje budowle z pięciu kontynentów, zarówno te wciąż istniejące, jak i te już zburzone. Wszystkie z nich zostały jednak zaprezentowane, jak w czasach swojej świetności. Modele stworzono w skalach 1:25, 1:50 lub 1:100.

Artyści tworzący makiety, w swoich pracach nie pominęli nawet najdrobniejszych szczegółów i zdobień, opierając się o plany budowli, dokumentacje techniczne i fotografie rzeczywistych obiektów, co sprawia wrażenie idealnego pomniejszenia, doskonale znanych wszystkim zabytków.

Skrupulatnie wykonane zostały takie ikony architektury jak na przykład Partenon, Chiński Mur, Biały Dom, Tower Bridge, Wieża Eiffla, Tadż Mahal, Statua Wolności czy Big Ben. Paradoksalnie, tak małe twory jak miniatury wywierają na zwiedzających gigantyczne wrażenie. W dodatku, można poznać krótką historię każdego z zabytków, ponieważ przy każdej miniaturze umieszczono stosowne informacje.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Park jest czynny od kwietnia do listopada, w godzinach 10.00-18.00.

Zwiedzanie Parku trwa ok. 1 godziny. 

CENY BILETÓW:

BILET NORMALNY - 14,00zł 

BILET ULGOWY - 12,00zł (studenciemeryciosoby niepełnosprawnedzieci od lat 6 do lat 18)

DZIECI W WIEKU DO LAT 6 - WSTĘP BEZPŁATNY 

BILETY RODZINNE 

  • 2+1 – dwie osoby dorosłe i jedno dziecko w wieku od 6 do 18 lat - 35,00 zł
  • 2+2 – dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci w wieku od 6 do 18 lat 45,00 zł
  • 2+3 – dwie osoby dorosłe i troje dzieci w wieku od 6 do 18 lat 55,00 zł
  • 2+4 – dwie osoby dorosłe i czworo dzieci w wieku od 6 do 18 lat 60,00 zł

BILETY GRUPOWE

Grupy zorganizowane powyżej 15 osób - 11,00 zł

Grupy młodzieży szkolnej powyżej 20 osób - 9,00 zł

Opiekunowie/przewodnicy grup - wstęp bezpłatny

W CENIE BILETU: możliwość fotografowania, filmowania, parking, toalety.

Wspaniałe miejsce do odświeżenia wspomnień z podróży dookoła świata. Położony w Mysłakowicach park miniatur może być całkiem niezłą namiastką takiej wyprawy. Kilkadziesiąt starannie wykonanych w zmniejszonej skali modeli, przedstawia znane konstrukcje z różnych kontynentów (np. Chiński Mur, Biały Dom, Wieża Eiffla, Big Ben). Nie brakuje też tabliczek informacyjnych.

Komentarze (1)

Anonim 24.07.2019 08:51

Wow chyba muszę się tam wybrać z synkiem, on lubi tego typu atrakcje a daleko nie mamy. W sam raz na weekend. Taki Park miniatur może być niezłą lekcją geografii dla najmłodszych.

Dodaj komentarz