Ratusz

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Ratusz - pierwsza siedziba władz lokalnych znajdowała się, tak jak obecna, w górnej części dzisiejszego deptaka. Po zniszczeniach w wojnach husyckich i pożarach postanowiono wyburzyć stary ratusz i postawić na jego fundamentach nowy. I tak oto w latach 1786 - 1789 wzniesiono nowy, klasycystyczny obiekt. Posiada on dwie kondygnacje + piwnica i strych.

W roku 2003 odnowiono elewację ratusza, przywracając dawny blask dawnym piaskowcowym elewacjom. Ciekawostką jest, że w jednym z bloków piaskowcowych, tuż nad chodnikiem, odbiła się muszla jakiegoś prehistorycznego mięczaka.

Do dziś mieści się tu główna siedziba władz miejskich. Istnieje możliwość zwiedzania Ratusza organizowane - codziennie od poniedziałku do piątku w dni robocze o godzinie 14:00. W planie zwiedzania dodatkowo wizyta w Sali Tradycji Miasta. Więcej szczegółów w Informacji Turystycznej przy Urzędzie Miejskim w Kowarach.

Mini przewodnik

Zabytkowy magistrat, wybudowany w latach 1786-89 w stylu klasycystycznym. Nowa siedziba miejskich władz stanęła na zgliszczach starej, pochłoniętej przez wojny i pożary. Uważni obserwatorzy dostrzegą w jednym z piaskowcowych bloków elewacji odbitą muszlę prehistorycznego skorupiaka. Natomiast w jednym z pomieszczeń urządzono Salę Tradycji Miasta.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja