Schronisko Odrodzenie

Niecałe 4 kilometry na zachód od Kotła Wielkiego Stawu, na Przełęczy Karkonoskiej mieści się schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Odrodzenie”. Niedaleko przebiega też Główny Szlak Sudecki, na tym odcinku noszący miano Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. W tym zbiega się jednak więcej turystycznych ścieżek, prowadzących we wszystkie strony Karkonoszy.

Schronisko dysponuje 120 miejscami noclegowymi. Tutejsze pokoje powinny odpowiadać tak samotnym wilkom, jak i turystom wędrującym „watahami” - dostępne są opcje 1-, 2-, 4- oraz 8-osobowe. Miejscowy bar powinien zaspokoić apetyty miłośników wędrowania po górach. Do dyspozycji łazienki, sauna, grill, miejsce na ognisko i oczywiście darmowy wrzątek. Niewielki plac zabaw i stół do ping-ponga zapewnią „w głuszy” odrobinę rozrywki.

Schronisko może poszczycić się długą tradycją – wybudowano je około 1928 roku, na wysokości 1236 metrów n.p.m., według projektu złożonego na specjalnie ogłoszony konkurs przez Herberta Erasa. Po wojnie obiekt przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

Jak wynika z licznych opinii, na przełomie tysiącleci „Odrodzenie” znajdowało się w opłakanym stanie. Zmiana dzierżawców w 2009 roku tchnęła w schronisko nowe życie, choć do pełnej świetności może jeszcze troszeczkę brakować.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 17.05.2019 08:50

Pochodzę z nad morza i ostatnio byliśmy z grupą przyjaciół na "wiosennej" wyprawie w Karkonosze. Wiosenna pogoda nas niestety nie uraczyła, ale po wędrówce mieliśmy przyjemność odwiedzić Schronisko Odrodzenie i zjeść tam ciepły posiłek po którym zdecydowaliśmy się na nocleg. Polecam!

Dodaj komentarz