Spływy kajakowe Siedlęcin

Kajakarstwo to specyficzna dyscyplina sportu, która ma wiele różnych form. Od spokojnego wiosłowania na zamkniętym akwenie, przez rekreacyjne spływy mniejszymi i większymi rzekami, aż po ekstremalne kajakarstwo górskie. Gospodarze przystani kajakowej Ibiza w Siedlęcinie specjalizują się w drugim z wymienionych sposobów na aktywny wypoczynek.

Główna baza mieści się w sąsiedztwie charakterystycznej Wieży Książęcej. To punkt startowy dla pierwszego z proponowanych wariantów spływu: wzdłuż 7-kilometrowego odcinka rzeki Bóbr pomiędzy Siedlęcinem a Wrzeszczynem. Druga ze stałych tras w ofercie to liczący już 23-kilometry odcinek Nielestno - Lwówek Śląski, trzecia zaś: 16 kilometrów z Bolesławca do miejscowości Trzebień. Generalnie organizator spływów operuje na rzece Bóbr - notabene znanej również amatorom pontonowego raftingu - i wszelkie szczegóły wyprawy można ustalić dość elastycznie. Naturalnie każdy uczestnik kajakowego spływu otrzymuje kapok i inne niezbędne wyposażenie.

I jeszcze jedna, dość istotna rzecz: organizator spływów kajakowych z Siedlęcina prowadzi również wypożyczalnię sprzętu wodnego nad Jeziorem Złotnickim, w miejscowości Złoty Potok. Główną atrakcją ma być udostępniony szerokiemu audytorium w lipcu 2018 r. rower wodny Pola-one.

W dużym uproszczeniu: wygląda jak skrzyżowanie klasycznego bicykla z katamaranem i pontonami. Niecodzienna, w fazie prototypu rozpędzająca się na spokojnej tafli do ok. 10 km/h konstrukcja ma być jeszcze rozwijana w przyszłości. Najlepiej zresztą samodzielnie przekonać się, jakie wrażenia daje jazda takim oryginalnym rowerem wodnym.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ceny spływów kajakowych i wypożyczania sprzętu wodnego w Siedlęcinie i Złotym Potoku - stan na lipiec 2018:

  • spływy na trasie Siedlęcin - Wrzeszczyn - 1 kajak 20 zł/h
  • spływy na trasie Nielestno - Lwówek Śląski - 35 zł/os. bez transportu uczestników do punktu startowego, 50 zł/os. razem z transportem uczestników, 65 zł/os. razem z transportem uczestników i integracyjnym grillem ; dodatkowo transport kajaków 1,20 zł/km
  • spływ na trasie Bolesławiec - Trzebień - 35 zł/os. + transport
  • grupy powyżej 16 osób rabat 10%
  • opcjonalny przewodnik dla dużych grup +150 zł

Wypożyczalnia:

  • kajak dwuosobowy 20 zł/h
  • czteroosobowy rower wodny 35 zł/h
  • deski stand-up paddle 20 zł/h
  • łodzie wiosłowe 15 zł/h

Bardzo dobry sposób na rekreację i aktywny wypoczynek, bez względu na wiek. Spływ kajakiem rzeką Bóbr łączy w sobie walory sportowe i widokowe. Organizator wiosłowych wypraw ma w ofercie 3 podstawowe trasy na różnych odcinkach (od 7 do 23 kilometrów). Ponadto w Złotym Potoku czeka wypożyczalnia sprzętu pływającego, z wielce oryginalnym rowerem wodnym.

Komentarze (1)
Anonim 8.05.2019 12:37

Byłam na spływie kajakowym w Siedlęcinie wraz ze znajomymi i szczerze polecamy ! Fantastyczna przygoda z nutką adrenaliny :)

Dodaj komentarz