Tajemniczy Las

Multimedialna, w pewnym stopniu interaktywna wystawa przyrodnicza. Tajemniczy Las w Starym Browarze w Bukowcu pozwala z bliska zobaczyć to wszystko, co najczęściej umyka turystom podczas spacerów. Czy to z powodu naturalnej płochliwości zwierząt, czy to zerowej uwagi, jaką większość osób obdarza rośliny.

Ekspozycja w Tajemniczym Lesie prezentuje najbardziej charakterystyczne dla Kotliny Jeleniogórskiej gatunki fauny i flory. Całość podzielono na 7 stref, na miłośników przyrody czekają m.in. imitujące naturalne środowisko dioramy ze spreparowanymi dzikimi zwierzętami, tablice edukacyjne (w tym instalacje multimedialne), salka kinowa z filmami dokumentalnymi czy szereg gier i zabaw. Na przykład naśladowanie zwierzęcych odgłosów czy rozpoznawanie drzew po korze.

Tajemniczy Las w Bukowcu posiada też imponującą kolekcję zbiorów łowieckich. Wirtualnym przewodnikiem po tym niezwykłym muzeum jest zresztą myśliwy Hubert. Wystawę urządzono w Starym Browarze bukowieckiego folwarku. Godziny otwarcia: 10:00-18:00, od wtorku do niedzieli.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 8.05.2019 12:41

Nie miałam pojęcia o takiej atrakcji w bliskiej okolicy mojego miejsca zamieszkania. Bardzo chętnie wybiorę się wraz z synkiem do Tajemniczego lasu do Bukowca :)

Dodaj komentarz