Teatr Nasz w Michałowicach

Smutno tu być nie może. Dokazują jak się patrzy, wyśmiewają, drwią i do żartu sprowadzają. Wielka polityka, obyczaje Kowalskiego, życie gwiazd, świat mody i mediów, narodowe kompleksy i wszelkie uprzedzenia, nowoczesne technologie - wszystko może być dobrym powodem do śmiechu.

W Teatrze Naszym Jadwigi i Tadeusza Kutów w Michałowicach każdego ogarnia wesołość. Ale nie tylko. Wszak dobre żarty mają swoją puentę, sprytne gagi prowokują do myślenia, słowne psoty każą spojrzeć na język jak na niezwykłe, plastyczne tworzywo. Wszystko to wietrzy umysł, wyrywa z codzienności, plącze się w głowach widzów na długo po oglądnięciu któregoś ze spektakli. I przyciąga do Michałowic kolejny raz, do małej, położonej na Pogórzu Karkonoszy wioski stanowiącej obecnie część miasta Piechowice, gdzie dowcip słychać niegorzej niż szum dookolnego, świerkowego lasu.

Wszystko zaczęło się od tego, że na spektakle przychodziło parę osób. Czasem Kutowie grali dla jednego widza. Obecnie zazwyczaj mają nadkomplet (w sali ze 80 miejscami), za sobą 21 lat doświadczeń w organizacji spektakli, widowisk i kulturalnych imprez, realizacje telewizyjne w TVP1, TVP2, TV Polonia, „HBO na stojaka”, występy w całym kraju oraz w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. W Michałowicach grają w każdy czwartek o godz. 19, ale również w inne wybrane dni tygodnia. Każdego ze swych gości osobiście witają, a po przedstawieniu sami obsługują w przytulnej restauracji teatralnej. Ciągle zbierają pochwały, m.in. od Wojciecha Młynarskiego, Krystyny Czubówny, Cezarego Harasimowicza.

Ze swoją artystyczną działalnością wpisują się w kulturalny krajobraz Michałowic jak ulał. Dawna wieś stała się również przystanią dla czarodzieja farb Pawła Trybalskiego, który na bohaterkę swych surrealistyczno-metaforycznych obrazów wybiera zwykle naturę uwikłaną w ludzkie nieumiarkowanie.

Powstałe w XVIII w. Michałowice, założone według legendy przez trzech Michałów, uciekinierów religijnych z Czech, dzisiaj kreowane są od nowa, przez ludzi sztuki i miłośników ich kunsztu.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (1)

Anonim 11.06.2019 12:44

Teatr Nasz to naprawdę miejsce godne uwagi, warto się tam udać będąc w Michałowicach bądź w okolicy.

Dodaj komentarz