TOP 10 ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach

TOP 10 ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach

Przypiąć deski (jedną lub dwie) do stóp i pędzić w dół stromego zbocza - to zdecydowanie jedna z najbardziej ekscytujących form aktywnego spędzania czasu zimą.

Jednym z najpopularniejszych - i słusznie! - centrów narciarskich w kraju jest polska stolica Karkonoszy - Karpacz. Ponad 20 różnorodnych tras i wyciągów, wśród których każdy znajdzie coś skrojonego pod siebie. Do tego mnóstwo atrakcji całorocznych - nic, tylko cieszyć się zimowym wypoczynkiem.

Co jednak zrobić, kiedy kapryśna aura nie pozwala na szusowanie w Karpaczu lub gdy miejscowe stoki zjeździliśmy już wzdłuż i wszerz? Dobrym pomysłem jest wówczas spakować sprzęt do auta i odwiedzić naszych południowych sąsiadów - Czechów, którzy również po drugiej stronie Śnieżki potrafią zorganizować narciarzom przednią zabawę.

A dokąd warto pojechać na czeskie zimowe szaleństwa? Oto subiektywna lista 10 najlepszych ośrodków narciarskich po czeskiej stronie Karkonoszy. Przy każdej z nich podajemy szacunkową odległość, jaką należy pokonać samochodem wyruszając z centrum Karpacza.*


* Ośrodki zrzeszone w grupie SkiResort umożliwiają jazdę w 5 ośrodkach (37,6km tras) w cenie 1 Skipassu. Do tego pozwalają na bezpłatne przemieszczanie się między miejscowościami specjalnymi autobusami (3 linie). Poza tym, w cenie karnetu jest możliwość przejechania pojazdami gąsienicowymi, przystosowanymi do przewozu narciarzy, z Janskich Lázni na szczyt Peci pod Sněžkou. Rzecz jasna nie tylko SkiResort oferuje atrakcyjne warunki.


Galeria
Dodano: 2015-07-31 15:07:00
0 / 10 Następny

Komentarze (0)
Dodaj komentarz